Önemli Notlar

Kişi başı genellikle 30 kg uçakta yük hakkımız olup, fazla kilolardan firmamız sorumlu değildir.

Gidiş ve dönüşlerde eşyaların kaybolması durumunda ve uçakların hava veya benzeri durumlarda yapmış oldukları rötarlardan havayolu sorumlu olup, şirketimiz gerekli ilgiyi gösterecektir.

Otellerde oda buzdolabından kullanılan içeceklerden, yemeklerde alınan ekstra içecekler ve odanızdan yapacağınız yurt dışı telefon görüşmelerinden bu ve benzeri yapılan ekstra masraflar ücretlere dahil değildir.

Uçuşlarımız tarifeli veya ekstra uçak seferleri ile yapılacaktır.

Sağlık Hizmetleri Umre mevsiminde Suudi Arabistan’daki Devlet Hastanelerinde Umrecilere ücretsiz olarak verilmektedir. Yalnız misafirlerimizin devamlı kullandıkları ilaçlar var ise yanlarında götürmeleri gerekmektedir. Özel hastane ve poliklinik hizmetleri ücretlidir. Umrecilerimiz tarafından ödenecektir.

Otel konaklamalarda uçağımız gece dahi olsa otele giriş gündüz saat 15:00 olarak kabul edilir. Gece uçuş gerçekleştirilmiş olup gece veya sabah otele giriş yapılsa bile 1 önceki gece konaklamaya dahildir. Otellerden çıkışımız ise 12:00’dir.

Otel odaları genelde iki kişinin konaklaması için tasarlandığından, üçüncü kişi için eklenen yatak küçük ve daha az konforlu olacaktır.

Kalkıştan en az 3 saat önce havalimanın'da olmak gerekmektedir.

Otel mesafeleri Mekke’de Harem-i Şerife, Medine’de ise Mescid-i Nebevi’nin avluları baz alınarak yazılmıştır.

Bazı uçuşlarımız netleşmediğinden belirtilen günlerde eksilme veya artma olabilir. Bu eksilme veya artma en fazla 1-2 gün ileri veya geri oynar.

Ödemelerinizi döviz cinsi üzerinden yaparsanız olası bir iptalde varsa iade hakkınız, ödeme yaptığınız döviz cinsi üzerinden, TL (nakit, havale veya tüm kredi kartı ödemeleri) olarak yaparsanız TL üzerinden yapılacaktır.

Gün artması durumunda firmamız her hangi bir ekstra ücret talep etmeyecek olup, eksilme durumunda ise program çerçevesinde az kalınan gecelemeler müşterilerimize ödenecektir. Konaklama Notları: Ekonomik veya 5 Yıldızlı Otellerde ; • TEK ERKEK -TEK BAYAN KURALI : Umre programlarımıza Tek olarak dahil olmak isteyen Tek Bayan veya Tek Erkek misafirlerimizdir. İlgili turumuza başvuru yapan Tek ERKEK ve ya Tek BAYAN kişi sayısına göre 2'li - 3'lü yada 4'lü odalarda konaklayabilirler. Buna göre ilgili turun 2'li 3'lü ve 4'lü odaları için ilan edilen ücret umrecimizden tahsil edilecektir. Örneğin; 18 Ocak 2024 Qinvan otel programımıza 3 tane Tek Bayan müracaat etmesi durumunda misafirlerimiz 3 kişilik odada konaklatılıp 3 kişilik oda da kişi başı belirtilen ücret kendilerinden tahsil edilecektir. • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına ziyarete 15 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da ziyaretini iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret detayları için lütfen ilgili programımızı inceleyiniz. 5 Yıldızlı Otellerde ; • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış departmanımızla görüşmelerini rica ederiz.